Tým

Členové

doc. Ing. Alena Buchalcevová, Ph.D.

je absolventkou VŠE v Praze oboru Automatizované systémy řízení. V současné době působí jako docent na Katedře informačních technologií Fakulty informatiky a statistiky VŠE v Praze, kde se zaměřuje na softwarové inženýrství, zejména metodiky, standardy a normy pro zlepšování procesů při tvorbě informačních systémům a řízení kvality softwaru. Je autorkou a spoluautorkou 8 odborných knih, řady článků v časopisech a příspěvků na konferencích. Od roku 2012 vede kompetenční centrum Software Quality Assurance.

Mgr. Jakub Balada, Ph.D.

Je absolventem doktorského studia oboru Informatika na Vysoké škole ekonomické. Zabývá se agilními metodikami vývoje softwaru. Ve své disertační práci navrhl rozšíření metodiky Scrum pro použití na projektech v komplexním prostředí. Na VŠE vyučuje předmět Agilní projektový management.

Ing. et Ing. Michal Doležel

je absolventem magisterských oborů zaměřených na elektroniku a komunikační technologie (VUT Brno) a management v technických odvětvích (ČVUT Praha). V současné době je studentem doktorského oboru Aplikovaná informatika na Vysoké škole ekonomické. Ve své disertační práci a související publikační činnosti se věnuje problematice řízení dodavatelů a kvality softwaru a rovněž vlivu sociálního kontextu na poli dodavatelsko-odběratelských vztahů v IT. Na Vysoké škole ekonomické v Praze vyučuje magisterský kurz Řízení kvality softwaru. V rámci kompetenčního centra zajišťuje spolupráci s Globálním inovačním centrem společnosti MSD, ve které je zaměstnán jako vedoucí IT testovací kompetence pro region EMEA. Celkově má více než desetiletou praxi v oblasti řízení kvality softwaru – kromě současného pracovního angažmá ve farmacii působil rovněž na technických a vedoucích pozicích v oblasti vývoje telekomunikačních systémů a v oddělení IT vývoje velké pojišťovny.

Ing. Jan Mittner

Je studentem doktorského studia (Aplikovaná informatika) na Vysoké škole ekonomické. Zabývá se zlepšováním procesů při vývoji softwaru a v rámci své disertační práce navrhuje framework pro zlepšování procesů v malých SW firmách. Na VŠE také vyučuje vývoj webových aplikací v Zend Frameworku.

Ing. Roman Nedzelský

Je studentem doktorského studia (Aplikovaná informatika) na Vysoké škole ekonomické. Je velikým fandou Microsoft technologií. Zajímá se o implementace a integrace produktů, portálová řešení se zaměřením na správu dokumentů, kolaboraci a projektové řízení, dále o možnosti integrace podnikových systémů, procesní analýzu a Business a self-Business Inteligence. Je velkým fandou cloudových technologií a možnostmi integrace s on-premise prostředím. V rámci Vysoké školy ekonomické v Praze participuje na výuce předmětů “Analýza a návrh informačních systémů” a “Portfolio Management a koordinace projektů

Ing. Petr Vodička

Je absolventem navazujícího magisterského oboru Informační Systémy a Technologie na Fakultě informatiky a statistiky Vysoké školy ekonomické v Praze. Zajímá se především o řízení projektů, dále pak o řízení kvality a okrajově o vývoj aplikací.

Ing. Jan Ženíšek

je absolventem navazujícího magisterského programu na VŠE, Fakulty Informatiky a Statistiky, obor Informační Systémy a Technologie. Zajímá se především o vývoj a testování aplikací pro mobilní zařízení a testování integrací. Strávil jeden semestr studiem MBA na Leon Recanati Business School of Science v Tel Avivu.

Bc. Lucie Čecháková

je studentkou navazujícího magisterského programu VŠE, Fakulta Informatiky a Statistiky, obor Informační Systémy a Technologie. Nejvíce se zajímá o analýzu a testování informačních systémů.

Bc. Martin Macháček

Je studentem navazujícího magisterského oboru Informační systémy a technologie na fakultě informatiky a statistiky na VŠE. Zajímá se především o vývoj a testování SW na platformě Java. Mimo jiné se věnuje webovým technologiím a programování i v Assembleru či Visual Basic. Ve volném čase se věnuje sportu a hře na kytaru.

Bc. Tomáš Michalička

studuje navazující magisterský program Informační systémy a technologie na Fakultě informatiky a statistiky VŠE. Zajímá se obecně o programování, hlavně ale o vývoj webových aplikací v Javě (framework Spring) a PHP.

Bc. Jan Pavelka

Je studentem navazujícího magisterského oboru Informační Systémy a Technologie na Fakultě informatiky a statistiky VŠE. Jeden semestr studoval obor Information Systems na Örebro University ve Švédsku. Zajímá se o programování (především v jazyce Java) a o vše kolem informačních technologií.

Bc. Jiří Straka

je studentem bakalářského oboru Informatika na Fakultě informatiky a statistiky VŠE v Praze. Zajímá se o tvorbu webu a webové technologie, dále se zajímá o novinky nejen v oblasti informačních technologií a jejich využití v běžném životě a firemní praxi.

Bc. Jiří Široký

Studuje navazující magisterský obor Informační management na Fakultě informatiky a statistiky VŠE v Praze. Zajímá se zejména o řízení IT projektů, BI a data consulting.

Bc. Vojtěch Votlučka

studuje navazující magisterský obor Informační systémy a technologie na VŠE v Praze. Mezi hlavní zájmy patří IT, kde se aktivně věnuje QA a testování SW. Mimo IT se věnuje například tenisu či hře na klavír. V neposlední řadě je jeho vášní také studium jazyků, především angličtiny, španělštiny, němčiny či ruštiny.

Bc. Alena Zikmundová

Studuje na magisterském oboru Ekonometrie a operační výzkum na Fakultě Informatiky a Statistiky na VŠE. Přestože její studijní obor s informačními technologiemi příliš nesouvisí, již v prvním ročníku bakalářského studia se začala aktivně věnovat testování software.

Petr Janáček

Student bakalářského oboru Aplikovaná Informatika na VŠE. Zajímá se o testování desktop aplikací, start-up scénu a kryptoměny.

Alexandra Kolpakova

Studentka bakalářského oboru Aplikovaná Informatika na VŠE. Z oblasti IT má zájem o programování v Javě a SQL. V současné době se zabývá testováním SW.

Martina Krupová

Je studentkou bakalářského oboru Aplikovaná informatika na Fakultě informatiky a statistiky na VŠE. V kompetenčním centru se stará o lidské zdroje. Mezi její záliby patří hudba, četba a sport.

Jan Pippal

Je hrdým studentem oboru Aplikovaná informatika na Fakultě informatiky a statistiky na VŠE. Jeho mozek nemá rád výsledek plný chyb, proto našel zalíbení v oblasti testování a analýzy. Můžete ho určitě pozvat na fotbal, či basketbal. Honza je odjakživa týmovým hráčem.

Jakub Sekereš

Studuje informatiku na FIS VŠE
Zajímá se o novinky v informačních technologiích, baví ho práce s web a testování softwaru.
Vo volném čase se věnuje sportu a hudbě.

Monika Tománková

je studentkou bakalářského stupně oboru aplikované informatiky na VŠE. Z oblasti IT se zajímá o programování v javě a v současné době proniká i do tajů testování SW. Mezi její další záliby patří týmové sporty, sledování seriálů a hra na kytaru.

Anna Trudova

Studuje bakalářský obor Aplikovaná Informatika na Fakultě informatiky a statistiky na VŠE. V současné době se zajímá o programování v Javě a taky o testování aplikací. Mimo jiné se zajímá také o hudbu, hru na klavír a četbu.

Erik Ziegler

Studuje bakalářský obor Informatika na Fakultě informatiky a statistiky na VŠE. V současné době se soustředí na testování aplikací pro mobilní platformy. Mimo jiné se zajímá také o design, hudbu či downhill.

Bývalí členové

Ing. Helena Munzarová

Studuje na magisterském oboru Informační Systémy a Technologie na Fakultě Informatiky a Statistiky na VŠE. Její oblastí zájmu je programování (zejména v Javě) a informační technologie obecně.

Bc. Lucie Hefnerová

Studuje magisterský obor Informační systémy a technologie na fakultě Informatiky a statistiky na VŠE. Zajímá se o agilní přístupy k vývoji softwaru (zejména Lean Software Development) a (agilní) projektový management, s důrazem na Design Thinking, který si oblíbila jak během kurzu na VŠE, tak během semestru stráveného ve Francii na pařížské ESCP Europe. Kromě IT si pak užívá také snowboarding a sushi.

Bc. Kateřina Hofrichterová

Studuje navazující magisterský obor Informační Systémy a Technologie na Fakultě Informatiky a Statistiky. Zajímá se zejména o project management v oblastech jako je kvalita softwaru, monitorování a testování sítě.

Miloš Halecký

Je studentem bakalářského ročníku VŠE v Praze, fakulty Informatiky a Statistiky. Jeho zálibou je programování v těchto programovacích jazycích: Java, JavaScript. V současnosti se učí a odhaluje možnosti Java EE. Mezi jeho další záliby patří IT, Bezpečnost IS, Linux, fotografování.